Úvod / O nás / Aktuality / Nakupujeme kojenecké oblečenie

Nakupujeme kojenecké oblečenie

18.10.2017

Nakupujeme kojenecké oblečenie

Detské oblečenie

Nákup detské oblečenia môže byť skutočnou zábavou. Existuje veľa možností, ako si vybrať správne oblečenie pre novorodencov.

Ale ak chcete, aby oblečenie bolo roztomilé ale aj už užitočné, prinášame vám niekoľko rád, čo kupovať pre deti mesiac po mesiaci.

Najmä ak ste nemali ešte žiadne dieťa, môžete urobiť pri nákupe oblečenia pre novorodenca viacero chýb. Naše skúsenosti vám pomôžu vyvarovať sa zbytočných omylov.

Ak si nie ste istí, čo kúpiť pre novorodenca, použite nášho sprievodcu.

Oblečenie pre 0-3 mesačné dieťatko.

 

Ak chcete kúpiť detské oblečenie ako darček zamerané na novorodenca (do 3 mesiacov), mali by ste myslieť na to, čo takéto dieťa rado robí.

Novonarodené dieťa veľmi veľa spí. Jedenie je tiež jeho obľúbenou aktivitou. Takéto dieťatko má ešte veľmi málo kontroly nad končatinami.

Ak chcete kúpiť oblečenie pre novonarodené dieťa, musíte tiež pamätať na to, že novorodenec narába neuveriteľne rýchlo. takže:

Kúpiť niečo, čo je vhodné pre aktuálnu sezónu.

 

Kúpiť niečo, čo je pohodlné na spanie, pretože to je to, čo robia  novorodenci najčastejšie. Takéto oblečenie by preto nemalo mať veľké gombíky alebo nepríjemné švy.

Ponožky v tomto veku neodporúčame, zvyčajne sa rýchlo vyvlečú. Odporúčame nákup nohavíc s nohami.

Nekupujte nič s pripojenou kapucňou alebo golierom. Keď sa kapuca alebo golier dotýka tváre dieťaťa, spúšťa zakorenený  dojčiaci reflex, a dieťa zbytočne hľadá bradavku.

Vyhnite sa oblečeniu, ktoré musíte vytiahnuť cez hlavu, pokiaľ nie je otvor veľmi široký.  

 

Aké detské oblečenie pre novorodenca kúpiť?

 

Zvoľte biele a svetlé farby. Oblečenie musí byť mäkké a nemalo by sa vyťahovať cez hlavu. Kúpte tiež nohavice s nohami. Nohavice a pyžamo by sa malo dať otvoriť v spodnej časti, aby sa jednoducho vymieňali plienky.

TOP ponuka